włoska restauracja w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi smakują rzadsze potrawy – canelloni, lasagne czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć też nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z różnych zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Kolacja na włoską modę z całą pewnością powinien zawierać również aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włochów norma. mięso sezonowane w Krakowie Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film