Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite oraz w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowe smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.